20th June, Cardiff Park Series 4 Bute Pk

Splits here

Handicap Results below

CPS4 Bute Park, Results 20/6/18






Novice 9 Controls

1 Sophie Ind 17:29
2 Austin Bradford Swoc 18:41
3 James And Morgan Ind 21:18
4 Sinead Fitzpatrick Ind 27:24:00
5 Judith Powell Swoc 28:20:00
6 Austin And Paul Scouts 48:44:00




Middle 10 Controls

1 Anthony Raven Swoc 18:48
2 Alice Bedwell Swoc 20:42
3 John Mills Swoc 21:01
4 Chris Raven Swoc 23:09
5 Pete Ribbans Swoc 23:38
6 Nigel Ferrand Swoc 25:44:00
7 Peter Maloney Ngoc 26:03:00
8 Peter Colbert Swoc 27:32:00
9 Francis Attwood Ind 28:21:00
10 Paul Bradford Swoc 29:25:00
11 James Roberts Scouts 34:44:00
12 Colin Powell Swoc 34:45:00
13 Milo And Tom ind 34:57:00
14 Rhys LeConte Scouts 36:11:00
15 Sue Colbert Swoc 40:47:00
16 Cameron Scouts 46:07:00
17 Lili Belle And. Shania Scouts 59:38:00
18 Oscar Scouts 67:52:00
19 Jan Scouts 70:42:00
20 Morgan and Daniel Scouts 84:58:00

Pablo ind MP

Connor
DNF




Long 17 Controls

1 Marcus Pinker Swoc 31:27:00
2 Matt O Keefe ind 34:41:00
3 Stuart And Simon Ind 39:37:00
4 David May Swoc 43:39:00
5 Duncan Innes Swoc 43:57:00
6 Gill Lock Sboc 45:57:00
7 Eira Jepson Ind 47:44:00
8 David Underhill Ind 47:47:00
9 Andrew Firth Ind 49:08:00
10 Siobhan Lock Sboc 49:51:00
11 Clive Caffal ngoc 50:00:00
12 Jane. Bush Swoc 65:05:00

Handicap Results








Middle 10 Controls club age class time handicap handicap results
1 Alice Bedwell Swoc W55 20:42 1.62 12:46
2 John Mills Swoc m65 21:01 1.47 14:17
3 Peter Maloney Ngoc m70 26:03:00 1.62 16:04
4 Anthony Raven Swoc m45 18:48 1.14 16:29
5 Pete Ribbans Swoc m60 23:38 1.35 17:30
6 Peter Colbert Swoc m65 27:32:00 1.47 18:43
7 Nigel Ferrand Swoc m60 25:44:00 1.35 19:03
8 Colin Powell Swoc m80 34:45 1.81 19:12
9 Sue Colbert Swoc w70 40:47 2.1 19:25
10 Chris Raven Swoc m14 23:09 1.15 20:07
11 Francis Attwood Ind w35 28:21:00 1.28 22:08
12 Paul Bradford Swoc m45 29:25 1.14 25:48
13 James Roberts Scouts m12 34:44 1.23 28:14
14 Milo And Tom davis ind m12 34:57 1.23 28:25
15 Rhys LeConte Scouts m12 36:11 1.23 29:25
16 Cameron Scouts m12 46:07 1.23 37:30
17 Lili Belle And. Shania Scouts w12 59:38 1.44 41:25
18 Oscar Scouts m12 07:52 1.23 55:11
19 Jan Scouts m12 01:10:42 1.23 57:29
20 Morgan and Daniel Scouts m12 01:24:58 1.23 01:09:05

Pablo ind
MP


Connor

DNF








Long 17 Controls club age class time handicap handicap results
1 David May Swoc m70 43:39 1.62 26:57
2 Gill Lock Sboc w55 45:57 1.62 28:22
3 Marcus Pinker Swoc m40 31:27 1.09 28:51
4 Duncan Innes Swoc m55 43:57 1.27 34:36
5 Matt O Keefe ind m21 34:41 1 34:41
6 Stuart And Simon Ind m45 39:37 1.14 34:45
7 Jane. Bush Swoc w60 01:05:05 1.76 36:59
8 Clive Caffal ngoc m60 50:00 1.35 37:02
9 Siobhan Lock Sboc w20 49:51 1.27 39:15
10 Eira Jepson Ind w21 47:44 1.19 40:07
11 Andrew Firth Ind m35 49:08 1.05 46:48
12 David Underhill Ind m21 47:47 1 47:47